ЗДРАВЈЕТО ДОАЃА ОД ПРИРОДАТА!
моб. 078 388 898

ФЕРОМАКС ТОНИК 500 ml

ФЕРОМАКС ТОНИК 500 ml

590 ден

Течен додаток во исхраната со железо,наменет за возрасни!

  • Добро се абсорбира и не го иритира желудникот!
  • Не содржи квасци, лактоза, глутен и алкохол!
  • За возрасни, бремени жени, атлети, рековалесценти!

Феромакс  вкусен тоник со железо. Содржи железо во форма на добро-абсорбирачка органска сол цитрат како и внимателно селектирани растителни екстракти богати со железо.

Опис

Состав: Сок од црна рибизла, екстракт од коњнска опашка, екстракт од коприва, екстракт од лисја од бреза, екстракт од изоп, сируп, екстракт од трева од лента, екстракт од мелиса, мед, железен цитрат, средства за задебелување и желатинување E 422, E 466, конзерванси E 202, E 211.

Дозирање и начин на употреба: Се земаат 15 мл на ден пред оброк. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Пред употреба добро да се протресе.

Напомена : Да се чува подалеку од дофат на деца. Додаток во исхраната не е надоместок или замена за урамнотежена исхрана. Отвореното шише да се чува во фрижидер најмногу 2 месеци.

Производител: Hankintatukku Oy Karkkila Hogfors, Finland.