ЗДРАВЈЕТО ДОАЃА ОД ПРИРОДАТА!
моб. 078 388 898

Масло од еукалиптус

Масло од еукалиптус

220 ден

Мешавина на масла од еукалиптус, чајно дрво и нане за третман на затнат нос и затнати синуси.

Опис

Маслото од еукалиптус содржи соединение наречено кинеолеа, кое е ефективно во третман  на ринитис и риносинузитис, како и на воспалителни процеси кои што резултираат со оток и секрет во носна шуплина. Масло од чајно дрво учествува во борба против вируси и бактерии, со што го намалува воспалението и отокот. Масло од нане има емолиентно и деконгестивно дејство, ја прочистува мукозата и овозможува полесно дишење.

Употреба: Мала количина од маслото се нанесува над веѓи, околу носната шуплина и зад ушите, избегнувајќи ја зоната околу очите. Неколку капки во топла бања за инхалација или во налажнувач на воздух.

Пакување: 10мл.

Производител: Hemani International KEPZ Karachi Pakistan