ЗДРАВЈЕТО ДОАЃА ОД ПРИРОДАТА!
моб. 078 388 898

Гел Dr.Pimple

Гел Dr.Pimple

450 ден

СоставАлое Вера, глицерин, триетаноламин, масло од еукалиптус, масло од Цитронела, масло од пченичен микроб, масло од лимонова трева.

Употреба: На претходно исчистено и суво лице, се нанесува тенок слој  од Др. Пимпл гел 2 до 3 пати на ден.

Пакување: 25гр.

Произведувач: Kudos Laboratories India

Опис

Гел Dr.Pimple е гел за лице кој има иновативна формула која се бори против акни, дамки, црни глави и прекумерна секреција на себум. Гелот го контролира лачењето на себум и спречува создавање на митисери и акни, ефикасен е и за намалување на пигментот на меланин со помош на моќта на есенцијалните масла.